Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zostanie przeniesione z Sanoka do Rzeszowa

KROSNO/USTRZYKI DOLNE. O przygotowaniach województwa podkarpackiego do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 rozmawiano w Krośnie i Ustrzykach Dolnych. W spotkaniach uczestniczyła wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

20 lutego w Krośnie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Podkarpackiego, które poświęcone było współpracy administracji publicznej, służb, inspekcji i samorządów na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa podczas Euro 2012. Wojewoda podkarpacki przedstawiła koncepcję zabezpieczenia mistrzostw na terenie Podkarpacia. Poinformowała, że podjęła decyzję o dyslokacji na czas mistrzostw lotniczego pogotowia ratunkowego z Sanoka do portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Ma to pozwolić na podejmowanie szybkich i skutecznych działań w przypadku wystąpienia zdarzeń masowych. Ponadto w rejonie przejść granicznych zostaną dodatkowo zakontraktowane zespoły ratownictwa medycznego, powstaną także punkty pierwszej pomocy medycznej.

O przygotowaniach do Euro 2012 rozmawiano także podczas spotkania przygranicznych gmin w Ustrzykach Dolnych, które odbyło się 22 lutego. Wojewoda zaapelowała do samorządowców o przygotowanie ciekawej oferty kulturalnej dla kibiców, a także o estetyczną dbałość na terenach gminnych.

Spotkanie w Ustrzykach Dolnych

PUW Rzeszów

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."