Międzynarodowy turniej samorządowy

POWIAT SANOCKI. Powiat Sanocki, we współpracy z Gminą Zagórz był organizatorem V Samorządowych Spotkań Przygranicznych. W ramach imprezy zorganizowano turniej piłkarski i siatkarski.

W rywalizacji udział wzięło osiem reprezentacji jednostek z Polski i Ukrainy. Do Zagórza gdzie zostały zorganizowane rozgrywki w piłce siatkowej i nożnej zawitały drużyny  z Gródka Jagiellońskiego, Mościsk, Starego Sambora i Pustomytów. Polskę reprezentowały zespoły powiatu bieszczadzkiego, przemyskiego ziemskiego, sanockiego oraz miasta i gminy Zagórz.

Turnieje: w piłce nożnej na stadionie MKS „Osława” i piłce siatkowej w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Zagórzu były rozgrywane systemem grupowym (w każdej grupie po cztery drużyny), a następnie systemem pucharowym. Ostatecznie pamiątkowe puchary ufundowane przez starostę sanockiego Sebastiana Niżnika, odebrali piłkarze reprezentując administrację państwową rejonu Mościska, wyprzedzając Miasto i Gminę Zagórz, Powiat Bieszczadzki oraz Powiat Stary Sambor. W turnieju siatkarskim I miejsce zajęła drużyna z Grodka Jagiellońskiego pokonując w decydującym secie o trzy punkty zespół Powiatu sanockiego. Trzecie miejsce zajął  Powiat Przemyski, czwarte Mościska.

W przyszłym roku gospodarzem turnieju będzie Powiat Przemyski, który prawdopodobnie odbędzie się w Dubiecku.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."