Młodzi piłkarze wznowili rozgrywki

03-04-2012

SANOK. Po zimowej przerwie do akcji wrócili młodzi piłkarze z Sanoka. Swoje mecze rozegrali juniorzy i trampkarze. Starsza drużyna tych drugich, jest jak dotąd niepokonana.

Prima aprilisowe lanie sprawili rozpoczynający rundę wiosenną nasi trampkarze piłkarzom Strugu Tyczyn. Fatalna pogoda i przenikliwe zimno nie przeszkodziły piłkarzom Ekoball Geo-Eko w urządzeniu sobie festiwalu strzeleckiego. Podopieczni Tomasza Matuszewskiego  (rocznik 97), pokonali rywala aż 14-0. Młodsi, strzelili połowę bramek mniej, tracąc jedną.

Trampkarze starsi:
Strug Tyczyn 0 – 14 EKOBALL Geo-Eko Sanok (0:9);
bramki: Seweryn Zajdel (5), Arkadiusz Femin (3), Mateusz Gierczak (2), Dawid Wajda, Krystian Jaklik, Dawid Gąsior, Jakub Haduch (1)

Trampkarze młodsi:
Strug Tyczyn 1 – 7 EKOBALL Geo-Eko Sanok (0:2); bramki: Michał Borek (3), Grzegorz Gawle, Miłosz Duduś, Igor Hydzik, Michał Szczepański (1)

Trampkarze starsi jako jedyni są w lidze jeszcze niepokonani. W meczu na szczycie tej grupy, Karpaty Krosno pokonały Stal Rzeszów 6-1, dzięki czemu nasi piłkarze zasiedli na fotelu lidera. Dwa następne mecze przesądzą o tym, które z drużyn awansują do fazy play-off, w walce o mistrzostwo Podkarpacia trampkarzy. Dojdzie wówczas do spotkań: Ekoball – Stal Rzeszów (10.04) oraz Karpaty – Ekoball (14.04). Dla przypomnienia – dwie najlepsze drużyny z naszej grupy “B” zagrają z dwiema najlepszymi ekipami grupy “A”, systemem “każdy z każdym”, który wyłoni ostatecznego zwycięzcę. Ten zyska prawo gry o mistrzostwo Polski trampkarzy z mistrzami innych województw.

……………………………………………………………………………….

Tabela trampkarzy starszych:

1. EKOBALL Geo-Eko, 11 m., 29 pkt

2. Stal Rzeszów, 11 m., 27 pkt

3. Karpaty Krosno, 10 m., 25 pkt

……………………………………………………………………………….

Tabela trampkarzy młodszych:

1. Polonia Przemyśl, 10 m., 30 pkt

2. Karpaty Krosno, 10 m., 24 pkt

3. EKOBALL Geo-Eko, 11 m., 21 pkt

……………………………………………………………………………….

Po meczu trener Matuszewski powiedział: – Dominacja w każdej formacji z naszej strony. W meczu widoczne było dobre przygotowanie motoryczne oraz fizyczne zawodników. W większości pojedynki zostały wygrane przez chłopców. Byliśmy mocniejsi fizycznie w tym meczu, w którym ciężkie warunki atmosferyczne oraz złe boisko przeszkadzały w konstruowaniu składnych akcji. Z różnych powodów nie mogli zagrać: Michał Woźny, Jakub Witkoś, Kacper Antoł, Krzysztof Wydrzyński, Michał Krowiak oraz Michał Jarzec. Dużo sytuacji podbramkowych oraz nawet dobra skuteczność jak na takie warunki zaowocowały wynikiem 14-0 (9-0). Jestem zadowolony z pierwszej połowy, gdzie oglądaliśmy dobrą grę zespołową, dużo ciekawych, wykorzystanych akcji, które ustawiły mecz. Cieszy również to, że w kolejnym meczu bramki zdobyło 7 zawodników, z każdej formacji, co świadczy o dobrej dyspozycji drużyny. Przeciwnik nie należał do wymagających, a wartość i charakter zespołu poznamy dopiero rywalizując w następnym meczu w Bykowcach ze Stalą Rzeszów.

Swoje mecze, w ramach 16 kolejki PLJ rozegrali także juniorzy Ekoball Geo-Eko. Niestety, z Dębicy udało się przywieść tylko jeden punkt.

Juniorzy starsi:
Wisłoka Dębica – Ekoball Geo-Eko Sanok 3:1 (0:0)

Bramka: Czura (75′)

Juniorzy młodsi:
Wisłoka Dębica – Ekoball Geo-Eko Sanok 5:5 ( 1:3) (juniorzy młodsi)

Bramki: Rolnik (8′), Winczowski (10′), Kramarz (35′), Prystupiuk (45′), Orawiec (78′)

Mecz juniorów starszych był spotkaniem wyrównanym. W pierwszej części więcej sytuacji stworzyli nasi zawodnicy. Przynajmniej dwie z nich powinny zakończyć się bramką. Początek drugiej części gry to przewaga gospodarzy, którzy najpierw trafiają w poprzeczkę, chwilę potem w słupek, by w końcu strzałem z dystansu w samo okienko pokonać Józefiaka, który z konieczności musiał zając dziś miejsce między słupkami. Chwilę potem, po błędzie obrony jest już 2-0. Od tego momentu dominują przyjezdni, którzy za wszelką cenę dążą do wyrównania. Gola kontaktowego zdobywa Czura, chwilę później zawodnik ten wyrównuje, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką i gola nie uznał. W ostatnich minutach, praktycznie cała drużyna Ekoballu utrzymuje się na połowie Wisłoki, niestety, w niegroźnej sytuacji w doliczonym już czasie gry, błąd obrony i gospodarze ustalają wynik spotkania. Usprawiedliwieniem dla naszych zawodników może być fakt, że żaden z nominalnych bramkarzy nie udał się na mecz do Dębicy.

Juniorzy młodsi zagrali bardzo słabe spotkanie. Prowadzili już 3-1, potem 4-2, by w końcu tylko dzięki przytomności Orawca wywieźć z Dębicy punkcik. Mnóstwo błędów indywidualnych i brak dyscypliny taktycznej zadecydowały o takim, a nie innym wyniku. W zasadzie poprawnie nasi zawodnicy zagrali jedynie w ostatnim kwadransie meczu. W tym spotkaniu miejsce między słupkami zajął Michał Jarzec z rocznika 97.

Tydzień wcześniej, sanoccy juniorzy grali z Czuwajem Przemyśl. Młodsi zremisowali 1:1, natomiast starsi wygrali 1:0.

……………………………………………………………………………….

Tabela juniorów starszych:

1. Stal Mielec, 35 pkt

2. Stal Rzeszów, 34 pkt

8. EKOBALL Geo-Eko, 25 pkt

……………………………………………………………………………….

Tabela juniorów młodszych:

1. Stal Mielec, 45 pkt

2. Stal Stalowa Wola, 41 pkt

3. EKOBALL Geo-Eko, 25 pkt

Ekoball

Foto: Tomasz Sowa

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.