Motocykle przy Papieskiej Barce

09-05-2012

TREPCZA. Plac ten na przestrzeni już kilku lat od poświęcenia pomnika Jana Pawła II był świadkiem wielu podniosłych i pięknych wydarzeń, nie tylko o charakterze religijnym. Koncerty charytatywne, festyny rodzinne, zawody sportowe, zjazd na „byle czym” czy festiwal piosenki polsko-angielskiej, to tylko niektóre z tych „innych” organizowanych ostatnio na estradzie w bliskości Papieskiej Barki.

 

Nie dziwi więc zbytnio, że z inicjatywy miejscowych młodych miłośników jazdy na dwu kółkach skupionych w klubie VooDooRiders właśnie tu zaplanowano ich majowe spotkanie. Pamięć o otwartości Papieża-Polaka na młodzież i ich rozmaite pasje oraz pożyteczne sposoby spędzania wolnego czasu jest wciąż żywa. Obok św. Krzysztofa – patrona kierowców „wielki pielgrzym” bł. Jan Paweł II stał się dla miłośników motocykli ich drugim orędownikiem i opiekunem w często, jakże trudnych do przewidzenia i niebezpiecznych

Majowy zlot motocyklistów rozpocznie w niedzielne popołudnie 13 maja br. o godz. 14,30. Zaplanowana została msza św. w intencji wszystkich motocyklistów oraz ofiar wypadków i katastrof drogowych. Następnie każda z maszyn ustawionych w bliskości kościoła zostanie poświęcona i w szyku paradnym uczestnicy przejadą trasą w kierunku starego kościoła i miejscowego cmentarza, z krótkim przystankiem na złożenie kwiatów na grobie zmarłego przed ponad rokiem w USA rodaka, śp. Jerzego Kędziora – wielkiego miłośnika motocykli.

Po powrocie na plac przy Papieskiej Barce będzie czas na prezentację najciekawszych maszyn oraz motorowe konkurencje sportowo-sprawnościowe. Wszystko z zachowaniem środków bezpieczeństwa, koniecznych przy organizacji takich imprez. Dla zgłodniałych i spragnionych uczestników imprezy przygotowany będzie poczęstunek. Miłośnicy motorowych klimatów mogą sobie już rezerwować majowy termin i przybyć do Trepczy, z nadzieją przeżycia niezapomnianych wrażeń.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.