Muzyka eksperymentalna na pograniczu elektroniki i akustyki w Pani K.

13-02-2012

SANOK.  Już 17 lutego w Klubie Pani K. zagra  Napszykłat  tworzony przez Roberta Piernikowskiego oraz Marka Karolczyk – duet mieszka i pracuje w Poznaniu, tworzy muzykę, w której można doszukać się źródeł hiphopowych, współczesnej muzyki elektronicznej, muzyki konkretnej oraz noise’u, gdzie puls i chropowata tekstura dźwięku spotykają się z głosem Piernikowskiego, który jest autorem tekstów.

Na ostatniej płycie „Kultur Shock” (Qulturap 2011) dźwięk i słowo obrazują kontekst funkcjonowania „pomiędzy”, gdzie stare zakurzone BMW z buczącym subwooferem gdzieś na wiosce na szlaku bez asfaltu, zatankowane na stacji benzynowej „Las Vegas” kieruje się gdzieś na wschód a łyse chłopaki z pitbullami spędzający swój czas na przystanku autobusowym, słuchający muzy z komórek notorycznie wystawiają środkowy palec w kierunku nadjeżdżających niemieckich aut. Za nimi największy na świecie Jezus. Walący się bas, szumiąca i szeleszcząca elektronika, analogowe syntezatory, vinylowe smarzenie, field recording nieistniejących już miejsc, głosy zaklinające  rzeczywistość. „Kultur Shock” ukazała się również w Czechach, Słowacji, Ukrainie i Japoni.

Napszykłat regularnie koncertuje w Polsce i zagranicą – wystąpił m.in na OFF Festivalu Katowice, Open’er Festival Gdynia, Wilsonic Festival Bratislava, Next Festival Bratislava, Pulse Festival London, Sperm Festival Praha,Unsound Festival Kraków, gdzie zaprezentowali wspólny set z IconAclass (Mc Dalek), przygotowany specjalnie na festiwal.

Klub Pani K.

ul. 2 Pułku Strzelców Podhalańskich 1
38-500 Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.