Myśliwskie kolędowanie (ZDJĘCIA)

27-12-2012

TREPCZA / PODKARPACIE.  Pojawili się jako pierwsi zwiastuni bożonarodzeniowej radości. Na zakończenie tradycyjnego spotkania wigilijnego, które trudno nazwać polowaniem, gdyż od pewnego czasu w tym szczególnym dniu unika się przelewu krwi myśliwi z koła „Jarząbek” i „Darz Bór” zatrzymali się na kolędowanie w „Trepczańskim Betlejem”.

W godzinach południowych wigilijną ciszę przerwał sygnał grany na trąbce i gromki śpiew kolęd. Wcześniej po krótkim powitaniu miejscowy proboszcz odczytał fragment z Łukaszowej ewangelii i łamiąc się opłatkiem składano sobie wzajemne życzenia. Następnie wszyscy przekroczyli wiklinową bramę zagrody, kierując się do wnętrza szopki.


Zespolony śpiew mocnych, męskich głosów wypełnił dolinę Sanoczka, który nieopodal łączy się z Sanem, a donośny głos trąbki docierał aż ku szczytom historycznej Fajki. Bogactwo zebranych tu figurek zwierząt leśnych, sprawiło, że myśliwi czuli się jak u siebie, czyli na leśnej kniei. Wspólnemu kolędowaniu pewnie nie byłoby końca, gdyby nie liczne telefony, które  przypominały, że przed nimi jeszcze wigilijna wieczerza w rodzinnych domach.

Tekst i zdjęcia: AS

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.