Najradośniejszy kulig świata!

01-03-2012

SANOK. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku od 1 października 2011 r. realizuje Program Rewitalizacji Społecznej „Lepsze jutro”. Jest to program innowacyjny, który nie koncentruje się na pracy z jednostką, ale obejmuje swoim działaniem całą rodzinę.

 

Nacisk położono głównie na pracę z dziećmi i młodzieżą rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. To właśnie z myślą o najmłodszych stworzone zostały dwie placówki wsparcia dziennego: Świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci na Posadzie oraz Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne dla młodzieży w Śródmieściu.

Pomimo iż program ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, to na niektóre działania poszukiwani są sponsorzy. Radosnym faktem jest to, iż osoby z dobrym sercem istnieją i chcą pomagać.

Ostatnim przykładem dobroduszności jest kulig zorganizowany przez Teresę Bodziak-Husar - właścicielkę galerii „U Tesi” dla młodzieży z Centrum edukacyjno-rekreacyjnego. W kuligu uczestniczyło 23 dzieci z rodzin ubogich. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16 przejażdżką saniami, podczas której nasi podopieczni mogli podziwiać sanocki skansen w zimowej oprawie.

Była to ciekawa przygoda, zwłaszcza dla tych, którzy wcześniej nie mieli możliwości zwiedzenia naszego słynnego muzeum. Zarówno pogoda, jak i humory uczestników dopisały. Godzinnej przejażdżce dróżkami skansenu towarzyszył padający śnieg i wesołe okrzyki uczestników. Jednak, jak wiadomo- wszystko co dobre, szybko się kończy, tak więc po godzinie spędzonej na saniach nadszedł czas pożegnać się z końmi i powożącymi. Wówczas nasi podopieczni mieli okazję ogrzać się przy ognisku, piekąc kiełbaski, chleb i pijąc gorącą herbatę.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także uczestnicy kuligu składają serdeczne podziękowania dla Teresy Bodziak za sfinansowanie kosztów związanych z imprezą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.