Nowa rolba dla MOSiR-u

03-10-2012

SANOK. Już niedługo zasoby sprzętowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku powiększą się o kolejną rolbę – maszynę do przygotowania lodu.

Urządzenie udało się uzyskać od Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego dzięki determinacji i staraniom władz: sanockiego MOSiR-u oraz Podkarpackiego Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa w Sanoku.

W Sanoku niezwykłą popularnością cieszą się dyscypliny sportu uprawiane na lodzie: hokej, łyżwiarstwo, a raz w roku odbywają się tu mistrzostwa świata w Ice Racingu. W hali Arena Sanok lód mrożony jest niemal cały rok, więc odpowiedni sprzęt do jego przygotowania jest bardzo ważny.

Pozyskana rolba – model Zamboni 500 będzie już czwartą z posiadanych przez sanocki MOSiR, a trzecią od 2005 roku. Najnowsza to rolba WM Evolution z podgrzewaną kabiną, pełną automatyką i pneumatyką, komfortem prowadzenia, wieloma funkcjami do przygotowania lodu na torze lodowym ,,Błonie’’. Druga, tej samej firmy, także nowa, pracuje na Arenie Sanok nieprzerwanie od 7 lat. Trzecia to 38 letnia Desterola, która nadaje się tylko na tor lodowy jako wsparcie dla WM Evolution.  Przygotowywana jest ona co roku do sezonu zimowego przez doświadczonych pracowników MOSiR-u odpowiedzialnych za ten sprzęt.

- Dlatego też pozyskana maszyna, choć używana, pozwoli nam zabezpieczyć ciągłość przygotowań lodu w razie nieoczekiwanych awarii już posiadanej rolby na obiekcie Arena Sanok. Nowe maszyny psują się również i to w najmniej oczekiwanym momencie i nie mamy na to wpływu. Tym bardziej, że skończyła się już dla niej gwarancja. Więc chcemy takie ryzyko zminimalizować. W innym obszarze – posiadanie drugiej rolby przygotowanej do pracy w Arenie Sanok, pozwoli nam spełnić kryteria regulaminowe IIHF i ISU, czyli międzynarodowych federacji hokeja na lodzie i łyżwiarskiej – short track, w momencie organizacji imprez o randze mistrzowskiej. Jest jeszcze jeden aspekt; finansowy, rolbę możemy zawsze wynająć innym ośrodkom sportowym, które będą takiego wsparcia potrzebowały – mówi dr Damian Delekta, dyrektor MOSiR Sanoka, który wraz z Romualdem Kaszubowiczem, prezesem POZŁSiW pozyskali nową rolbę.

Agnieszka Frączek

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.