Nowy respirator podniesie jakość i zakres leczenia

21-06-2012

SANOK. Po niedawnej wizycie Pani Teresy Wolfs z Belgii – Prezesa „Fundacji Solidarności Belgijsko-Polskiej” (Bruksela) oraz Pana Piotra Wolfs i Pani Bogumiły Pałuckiej w Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym NZOZ im. św. Brata Alberta w Sanoku otrzymaliśmy informację, że fundacja sfinansuje zakup sprzętu medycznego

tj. respiratora do prowadzenia długoterminowej opieki nad pacjentem wentylowanym mechanicznie przy jego pomocy oraz niezbędnego defibrylatora i tym sposobem uda się nam utworzyć w strukturach naszego zakładu stanowisko do tego typu opieki.

W województwie podkarpackim istnieje tylko jedno takie stanowisko, zorganizowane w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Horyńcu Zdroju. Do tego typu opieki kwalifikowani są pacjenci, którzy w związku z nieuleczalną chorobą muszą mieć zastosowany sztucznie wspomagany oddech lub całkowicie zastąpiony przy użyciu respiratora a nie wymagają już hospitalizacji. Są to bardzo często osoby młode, sprawne intelektualnie, dotknięte jednak nieuleczalną chorobą, która uniemożliwia im normalne funkcjonowanie a wymagają specjalistycznej, całodobowej i długoterminowej (niekiedy kilku lub kilkunastoletniej) opieki poza szpitalem.

Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Sanoku, do tego typu opieki pod względem lokalowym i kadrowym jest doskonale przygotowany, jednak nie posiadał środków finansowych do zakupu niezbędnego, wymaganego i drogiego sprzętu tj. nowoczesnego respiratora i defibrylatora. Koszt całościowy zakupu tego sprzętu wynosi 33 000,00 zł.

Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy w Sanoku ciągle się profesjonalizuje, posiada 29 łóżek, od utworzenia zakładu czyli od 2009 roku objął stacjonarną opieką długoterminową około 150 pacjentów z Sanoka i okolic. Świadczymy kompleksową opiekę długoterminową wraz z tzw. leczeniem żywieniowym przy pomocy diet przemysłowych, podawanych przez sztuczne przetoki odżywcze u pacjentów, którzy w sposób naturalny w związku z zaistniałą chorobą przewlekła lub niesprawnością nie mogą przyjmować posiłków drogą naturalną.

NZOZ im. św. Brata Alberta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.