Odpowie za zdewastowanie nagrobków

BESKO/POWIAT SANOCKI. Mężczyzna, który w 2010 r. zdewastował 10 nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Besku w piątek usłyszał zarzuty. Za zniszczenie mienia oraz znieważenie miejsc spoczynku zmarłych grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.


Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Besku pracowali nad sprawą zniszczenia nagrobków. Do zdarzenia doszło na przełomie lipca i sierpnia 2010 roku. W wyniku pracy operacyjnej wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KPP w Sanoku trafili na ślad 23-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. W trakcie czynności sprawcy udowodniono uszkodzenie 10 płyt nagrobkowych oraz ustawionych krzyży, a także kradzieże elementów ozdobnych takich jak znicze i lampiony.

W piątek mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia miejsc spoczynku zmarłych oraz zniszczenia mienia, przyznał się do przedstawianych zarzutów. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."