Odpowie za zdewastowanie nagrobków

09-07-2012

BESKO/POWIAT SANOCKI. Mężczyzna, który w 2010 r. zdewastował 10 nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Besku w piątek usłyszał zarzuty. Za zniszczenie mienia oraz znieważenie miejsc spoczynku zmarłych grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.


Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Besku pracowali nad sprawą zniszczenia nagrobków. Do zdarzenia doszło na przełomie lipca i sierpnia 2010 roku. W wyniku pracy operacyjnej wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KPP w Sanoku trafili na ślad 23-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. W trakcie czynności sprawcy udowodniono uszkodzenie 10 płyt nagrobkowych oraz ustawionych krzyży, a także kradzieże elementów ozdobnych takich jak znicze i lampiony.

W piątek mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia miejsc spoczynku zmarłych oraz zniszczenia mienia, przyznał się do przedstawianych zarzutów. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.