Odpowiedzą za nielegalną uprawę konopi

KROSNO. Za nielegalną uprawę konopi odpowiedzą trzej krośnianie, którzy próbowali posadzić kilkadziesiąt roślinek na łąkach, na peryferiach Krosna. Jednego ze sprawców policjanci zatrzymali w pościgu, a dwóch pozostałych ustalili w trakcie dalszych czynności operacyjnych.

W miniony czwartek, kilkanaście minut po godz. 6, Policja została powiadomiona o trzech podejrzanie zachowujących się mężczyznach, przebywających na łąkach w okolicy ul. Sikorskiego w Krośnie. Po odebraniu zgłoszenia, dyżurny skierował w ten rejon najbliższy patrol.

Kiedy radiowóz dojeżdżał na miejsce, mężczyźni rzucili się do ucieczki w pobliskie zarośla pozostawiając pudełko, w którym znajdowało się kilka sadzonek konopi. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg. Po chwili do działań włączyły się inne patrole oraz przewodnik z psem służbowym.

Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze zatrzymali jednego z uciekinierów, którym okazał się 32-letni mieszkaniec Krosna. Przy ul. Sikorskiego zabezpieczono również samochód, którym mężczyzna przyjechał w to miejsce.

Uczestniczący w pościgu przewodnik z psem tropiącym

Po sprawdzeniu pobliskiej łąki, policjanci ujawnili ponad 20 wysadzonych już krzaków konopi. Resztki roślin i doniczki, w których były wcześniej uprawiane znaleziono z kolei w samochodzie 32-latka. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że wspólnie z zatrzymanym przebywali dwaj inni krośnianie w wieku 25 i 28 lat.
Ostatecznie wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzut nielegalnej uprawy konopi. Za to przestępstwo podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

KMP Krosno

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."