OŚWIADCZENIE BURMISTRZA MIASTA SANOKA WOJCIECHA BLECHARCZYKA

13-03-2012

Szanowni Państwo –
Od momentu otwarcia ARENY SANOK w 2006 roku, obiektu, który do dzisiaj jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej funkcjonalnych hal widowiskowo – sportowych, organizowaliśmy imprezy o randze krajowej i międzynarodowej takie jak chociażby Mistrzostwa Świata, czy niezapomniane Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Hokeju na Lodzie

, rozgrywki innych dyscyplin a także imprezy kulturalne. Były one zawsze dobrze zorganizowane z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa. Organizacja tych imprez oceniana była zawsze bardzo wysoko. Przeżywaliśmy wspólnie wspaniałe chwile, kiedy to nasi sportowcy odnosili sukcesy. Byliśmy też z nimi w chwilach niepowodzeń.

Z tym większym zdziwieniem i rozgoryczeniem przyjmuję ostatnie wydarzenia, które mają miejsce właśnie teraz kiedy stajemy u progu największego sukcesu w historii sanockiego sportu, gdy mamy już zapewniony minimum srebrny medal Mistrzostw Polski w hokeju na lodzie. „Pseudo życzliwi i zatroskani” o bezpieczeństwo podczas imprez masowych na Arenie Sanok uruchamiają wszystkie służby, chcąc udowodnić, że obiekt jest nieprzystosowany do przyjęcia większej niż 3000 liczby osób. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców i chęci ich uczestnictwa w tym historycznym wydarzeniu już wcześniej podjąłem decyzję o zamontowaniu zakupionej przez nas dodatkowej trybuny.

Niestety znalazła się grupa ludzi, która poprzez swoje „działania”, chce pomniejszyć już osiągnięty sukces. Daleki jestem od łamania prawa, bo to właśnie ja w znacznej mierze jestem odpowiedzialny za zachowanie bezpieczeństwa w mieście. Niemniej dodatkowe 260 miejsc na dostawianej trybunie i 200 miejsc stojących jak pokazała praktyka nie stanowi żadnego zagrożenia. Dlatego też rozgoryczony jestem zawiścią, zazdrością i wszelkimi rekcjami tego typu. Mimo naszych usilnych starań wraz z zarządem CIARKO PBS BANK KH SANOK dotyczących zwiększenia do bezpiecznej granicy liczby miejsc nie udało się rozwiązać tego problemu.

W tym miejscu przepraszam wszystkich, którym nie udało się zdobyć biletu. Miałem jak najlepsze chęci i zrobiłem wszystko by jak największa ilość Sanoczan przeżywała to wydarzenie bezpośrednio w obiekcie.

Pozdrawiam cały sportowy Sanok, będąc przekonanym, że to co wydarzyło się w obecnym sezonie hokejowym było jedną z najlepszych form promocji naszego miasta i regionu. Wraz z głównymi sponsorami Ciarko, PBS Bank, Sandeco i innymi mamy nadzieję że czeka nas jeszcze wiele takich sezonów.

GRAMY DALEJ!

Wojciech Blecharczyk
Burmistrz Miasta Sanoka

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.