Oświadczenie redakcji portalu Esanok.pl

19-07-2012

SANOK. Wobec pojawiających się głosów zarzucających tendencyjny charakter materiału zrealizowanego podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stali Sanok redakcja portalu Esanok.pl oświadcza:

Przez cały czas trwania sezonu 2011/2012 redakcja portalu Esanok.pl z zaangażowaniem i pieczołowitością przygotowywała materiały w formie tekstowej oraz video hd z meczów rozgrywanych przez Stal Sanok.

Nasi reporterzy tworzyli i publikowali obszerne skróty ze spotkań w Sanoku, a także z meczów w Targowiskach i Krośnie. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby Kibice i Sympatycy sanockiej piłki nożnej mieli dostęp do bogatych materiałów prezentujących zmagania drużyny.

Dodatkowo byliśmy obecni na zajęciach treningowych zespołu, tworzyliśmy wywiady, pytaliśmy o atmosferę i nastawienie przed rozegraniem kolejnych spotkań. Stworzyliśmy portal LudzieZeStali.pl, którego celem jest zaproszenie do współpracy Kibiców i osób chętnych do współtworzenia witryny poświęconej Stali Sanok.

Otrzymywaliśmy liczne słowa poparcia, kierowane ze strony samych Zawodników i Kibiców. Wskazywali oni, że cieszą się z zainteresowania portalu Esanok.pl piłkarskim życiem w Sanoku.

Dobro Stali Sanok jako klubu reprezentującego nasze miasto przyświecało i przyświeca pracy naszych reporterów.

Tym bardziej, z niedowierzaniem i ogromnym zaskoczeniem odebraliśmy głosy, zarzucające tendencyjność i umyślne tuszowanie niektórych treści, jakie pojawiły się podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stali Sanok.

Oświadczamy, że ZAWSZE nadrzędnym celem realizowanych przez nas tematów jest obiektywne przedstawienie relacjonowanych zdarzeń. Pragniemy zaznaczyć, że w myśl zasad etyki dziennikarskiej, nasi reporterzy NIE MOGĄ umieszczać w materiałach, wypowiedzi oraz wizerunku osób, które powiadomiły nas, że NIE WYRAŻAJĄ NA TO ZGODY!

Odebrane przez naszą redakcję zarzuty, kierowane od osoby, która najpierw nie wyraża zgody na zarejestrowanie jej wypowiedzi, a później zgłasza pretensje, że jego wypowiedź nie została opublikowana i podważa obiektywizm materiału, są absolutnie bezpodstawne i znamionują brak konsekwencji w postępowaniu. Zgodnie z wymienioną zasadą etyki dziennikarskiej, z trzech osób jakie zarejestrowała nasza kamera, a które formułowały zarzuty wobec burmistrza Miasta Sanoka Wojciecha Blecharczyka, mogliśmy pokazać jedną i to też zrobiliśmy.

Wyrażamy głęboką nadzieję, że jest to pojedynczy przypadek i że nasze relacje z wydarzeń związanych z funkcjonowaniem klubu Stal Sanok są dla Państwa wartościowym źródłem informacji i że jesteśmy dla klubu partnerem w promowaniu i szerzeniu dobrego imienia Stali Sanok.

Z poważaniem,

Redakcja Esanok.pl

Omawiany materiał prezentujemy poniżej.

Cały materiał jest dostępny tutaj: Nowy stary prezes Stali Sanok. Burzliwa debata na walnym w Stali Sanok. Karlików zostanie sprzedany za 2,5 mln złotych ?(VIDEO HD)

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.