Pamięć o poległych

GMINA SANOK. W niedzielę 4 listopada odbyły się Obchody Święta Niepodległości w Falejówce, podczas których złożono kwiaty pod pomnikiem poległych podczas II wojny światowej mieszkańców wsi Falejówka i Pakoszówka.

Na tę uroczystość licznie przybyli mieszkańcy Falejówki i Pakoszówki, uczniowie szkoły podstawowej, nauczyciele oraz dyrektorzy ze szkół w Falejówce i Pakoszówce, zaproszeni goście, m.in.: Anna Hałas, pełniąca obowiązki wójta Gminy Sanok oraz rodziny poległych we wsi Falejówka.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Po Mszy Świętej dalsza cześć uroczystości odbyła się przed pomnikiem  poległych mieszkańców wsi Falejówka i Pakoszówka – rozstrzelanych 20 marca 1944 roku przez żołnierzy hitlerowskich na oczach swoich najbliższych. Proboszcz parafii ks. Józef Joniec poprowadził modlitwę w intencji ofiar. O dostojną oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta OSP Pakoszówka. Następnie zaproszeni goście wraz z mieszkańcami Falejówki i Raczkowej złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod pomnikiem poległych.

Źródło: Gmina Sanok

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."