Papa D zagra podczas Sanockiego Jarmarku (VIDEO HD)

24-08-2012

SANOK. Ponad stu wystawców z całej Polski weźmie udział w tegorocznym Sanockim Jarmarku. Odbędzie się on 26 sierpnia 2012 roku na sanockim Rynku i przyległych ulicach. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Papa D, znany publiczności pod pierwotną nazwą Papa Dance.

Organizator, czyli Urząd Miasta w Sanoku, przewidział w tym roku wiele atrakcji. Trzon imprezy będzie stanowiła prezentacja rękodzieła wykonanego przez artystów z całej Polski. Tradycyjnie będzie można zakupić nie tylko ikony, odzież regionalną, ale także wyroby z wikliny, masy solnej, drewna, itp.
- Nie zapominamy również o dzieciach, dla których przewidzieliśmy gry, zabawy i konkursy. Nowością będzie zorbing wodny na placu św. Jana. Mocnych wrażeń i ekstremalnych przeżyć dostarczy skok na wahadle. Będzie ono dostępne między sanockim zamkiem a placem św. Jana – informuje Wojciech Pajestka z UM Sanoka.

Nie zabraknie także tradycyjnych potraw regionalnych serwowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bykowiec.

foto: Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Wiele emocji dostarczy pokaz wytopu szkła, w ramach programu przygotowanego przez goszczące po raz pierwszy w naszym mieście Centrum Dziedzictwa Szkła z Krosna. Będzie można również osobiście spróbować dmuchania szkła.

Na scenie zaprezentują się, m.in.: zespół Fermata z Jasła, uczniowie sanockiej Państwowej Szkoły Muzycznej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Jaćmierz, zespół Iwo Stars Band z Iwonicza Zdroju. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Papa D, znany publiczności pod pierwotną nazwą Papa Dance.
- Koncert rozpocznie się o 21.30, gdyż chcieliśmy umożliwić mieszkańcom Sanoka, ziemi sanockiej i turystom wzięcie udziału w koncertach odbywających się w tym dniu, w ramach Sanockiego Jarmarku i imprezy na Skansenie – tłumaczy Marian Kurasz, zastępca burmistrza Sanoka.

Sanocki Jarmark jest jedną z cyklu imprez organizowanych w ramach Podkarpackiego Trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka pod wspólnym hasłem promocyjnym „Zatrzymaj klimat lata”. Warto przypomnieć, że cykl ten został nagrodzony certyfikatem najlepszego regionalnego produktu turystycznego.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.