Pijani wylądowali samochodem na budynku

POWIAT KROŚNIEŃSKI. 22-latek bez prawa jazdy miał prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie, kiedy kierowany przez niego samochód koziołkował i lądował na pobliskim budynku. Dwójka pasażerów, w wieku 15 i 22 lat, również była pijana.

W piątek, po godzinie 21, przy ul. Kurkowskiego w Jedliczu doszło do wypadku drogowego.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że fiat siena, jadący od strony przejazdu kolejowego w kierunku centrum miasta, w czasie pokonywania zakrętu wypadł z drogi, przekoziołkował i niszcząc fragment ogrodzenia, uderzył w narożnik pobliskiego budynku.

Samochodem jechały trzy osoby z gminy Jedlicze, dwóch 22-latków i 15-letnia dziewczyna. W opuszczeniu rozbitego pojazdu pomogli im świadkowie zdarzenia, którzy wezwali również karetkę pogotowia. Ostatecznie cała trójka została przewieziona do szpitala.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że fiatem kierował jeden z 22-latków. Z jego oświadczenia oraz ze sprawdzenia w systemie komputerowym wynika, że w ogóle nie ma prawa jazdy. Mężczyzna był ponadto pijany, miał w organizmie niemal 1,9 promila alkoholu.

Pijani byli również pozostali uczestnicy wypadku. W organizmie drugiego mężczyzny stwierdzono prawie 3 promile, a w organizmie 15-latki niemal 1,5 promila alkoholu.

Wszystkie szczegóły wypadku zostaną wyjaśnione w takcie dalszego postępowania, które prowadzą aktualnie policjanci z komisariatu w Jedliczu. Jego przebieg uzależniony będzie od ostatecznej oceny stanu zdrowia rannych. Funkcjonariusze sprawdzą również, kto udostępnił alkohol nieletniej i o zdarzeniu powiadomią sąd rodzinny.

KMP Krosno/Esanok.pl

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."