Pijany wjechał do rowu

26-03-2012

SANOK. Policjanci patrolujący ul. Przemyską w Bykowcach zauważyli leżący w rowie samochód. Po wykonaniu czynności okazało się, że kierujący samochodem 82-latek jest pijany.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15.30. Z ustaleń Policji wynika, że 82-letni mieszkaniec powiatu sanockiego jadąc oplem z bliżej nieustalonych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu. Przejeżdżający policjanci zatrzymali się aby sprawdzić czy kierujący potrzebuje pomocy. W trakcie wykonywania przez nich cznności funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. Alkomat wskazał w ogranizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu.

Policja przypomina, że kierowca, który prowadzi pojazd mechaniczny znajdując się w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo. Za tego typu czyn polskie prawo przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.