Placówki wsparcia dziennego zaczęły działać

07-02-2012

SANOK. W ramach Programu Rewitalizacji Społecznej „Lepsze jutro” uruchomione zostały dwie placówki wsparcia dziennego, z których korzystać mogą dzieci i młodzież z sanockich dzielnic Śródmieście i Posada.

Program jest realizowany przez Miasto Sanok, poprzez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w partnerstwie z Katolickim Towarzystwem Społeczno – Kulturalnym w Sanoku oraz Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii Rodzinnej.

Pierwsza placówka, znajdująca się w dzielnicy Posada, przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia. Prowadzi ją Katolickie Towarzystwo Społeczno– Kulturalne w Sanoku. Nowoczesne gry i materiały – edukacyjno rekreacyjne, sprzęt komputerowy pozwolą małym uczestnikom na miłe i bezpieczne spędzenie wolnego czasu, odrobienie zadań domowych, rozwijanie zainteresowań. Ponadto w ramach placówki przewidziana jest realizacja zajęć dla osób dorosłych i młodzieży.

W drugiej placówce - Centrum Rekreacyjno – Edukacyjnym, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku, zlokalizowanej przy ulicy Kościuszki 23, na aktywne spędzenie wolnego czasu mogą liczyć uczniowie od 12 roku życia. Do dyspozycji uczestników w placówce udostępniony jest nowoczesny sprzęt komputerowy, multimedialny i naukowy pozwalający na rozwijanie własnych zainteresowań i projektów badawczych w zakresie dziennikarstwa, zajęć plastycznych.

Harmonogram zajęć w placówce ulega zmianom i jest dopasowywany do potrzeb uczestników programu. Od lutego 2012 r. zajęcia w Centrum zostały wzbogacone o warsztaty kinoterapii, dziennikarsko – edytorskie. Są realizowane również korepetycje z chemii, fizyki, biologii, matematyki. Zajęcia prowadzone są w sposób innowacyjny, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych metod pracy i profesjonalnego sprzętu edukacyjnego. Ponadto organizowane będą wyjazdy do teatru, kina, ośrodków telewizyjnych i radiowych, rezerwatów przyrody.

Dla dzieci biorących udział w zajęciach, w obu placówkach zapewniony jest posiłek w formie podwieczorku.
Program jest realizowany w ramach projektu systemowego Rewitalizacja Społeczna Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet I Zatrudnienie i Integracja Społeczna, Działanie 1.2 Systemowe Wsparcie Instytucji Pomocy i Integracji Społecznej.

Rozkład zajęć świetlicy socjoterapeutycznej prowadzonej przez Katolickie Towarzystwo Społeczno– Kulturalne w Sanoku w ramach Programu Rewitalizacji Społecznej „Lepsze jutro”.

Rozkład zajęć na styczeń/luty 2012 Placówki Rekreacyjno – Edukacyjnejw Sanoku przy ul. Kościuszki 23 (V piętro) prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku w ramach Programu Rewitalizacji Społecznej „Lepsze jutro”.


Tagi:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.