Podkarpacka Policja gotowa do EURO 2012

Podkarpacka Policja jest gotowa do rozpoczęcia podoperacji RZESZÓW, działań zabezpieczających Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Dziś podczas konferencji prasowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim sprawozdanie z przygotowań

złożyli komendanci wojewódzcy straży pożarnej, Policji, komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i dyrektor przemyskiej Izby Celnej.

Przygotowania do rozpoczęcia podoperacji RZESZÓW, która jest jednym z elementów operacji polskiej Policji pod kryptonimem HAT TRICK, zostały zakończone. HAT TRICK to całokształt policyjnych przedsięwzięć związanych z zabezpieczeniem piłkarskich Mistrzostw Europy EURO 2012.

Podoperacja Rzeszów rozpocznie się 8 czerwca w południe, w przeddzień meczu Niemcy – Portugalia rozgrywanego we Lwowie.

Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, inspektor Zdzisław Stopczyk omówił najważniejsze zadania podkarpackiej Policji związane z EURO 2012. Priorytetami będzie zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podróżującym przez Podkarpacie kibicom, zabezpieczenie dróg, szlaków kolejowych i portu lotniczego w Jasionce, ochrona miejsc, w których zbiorowo obserwowane będą transmisje meczów turniejowych.

Z aktualnych meldunków wynika, że w czasie mistrzostw na Podkarpaciu może nocować około 900 kibiców z zagranicy, wśród anonsujących swój pobyt dominują obywatele Niemiec.

Podczas EURO podkarpacka będzie ściśle współpracować z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej i Izbą Celną w Przemyślu.

KWP

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."