Pokaz gospodarczego potencjału Bieszczadów. Agrobieszczady Lesko 2012

27-07-2012

BIESZCZADY. XVII edycja Targów Rzemiosła i Przedsiębiorczości „Agrobieszczady 2012”, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Lesku, odbędzie się w dniach 28-29 lipca br., przy obiektach Zespołu Szkół Drzewnych w Lesku.

Impreza promuje nie tylko lokalną przedsiębiorczość, rolnictwo i bieszczadzkie obszary wiejskie, ale także całe Podkarpacie.

Prawdziwie bieszczadzka gościnność i znakomita organizacja sprawiają, że do Leska na targi coraz chętniej i liczniej przybywają wystawcy z całej Polski oraz zaprzyjaźnieni przedsiębiorcy i firmy z Ukrainy czy Słowacji.

W ubiegłym roku prezentowali oni swoje produkty aż na 170 stoiskach, a zainteresowanie tegoroczną edycją „Agrobieszczadów”, pozwala przypuszczać, że będą one jeszcze bogatsze i większe.

Podczas „Agrobieszczadów” odbywają się m.in.: kiermasze rzemiosła i rękodzieła ludowego, prezentacje i promocje lokalnych firm, wystawa żywności ekologicznej pochodzącej z gospodarstw ekologicznych Podkarpacia, kiermasz roślin ozdobnych i bylin, wystawa zwierząt, sprzętu rolniczego i ogrodniczego.

Dwa targowe dni wypełnione są także atrakcjami kulturalnymi, w tym – występami zespołów muzycznych, kapel i zespołów folklorystycznych oraz kulinarnymi, z degustacją potraw regionalnych i tradycyjnych wywodzących się z regionu.
Tegoroczne prezentacje kulinarne będą miały szczególny charakter, bowiem w ramach „Agrobieszczadów” odbędzie się wojewódzki finał konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.
„Agrobieszczady”, odbywające się w połowie wakacji i szczycie sezonu turystycznego, są magnesem nie tylko dla wypoczywających w Bieszczadach, przyciągając do Leska już dziesiątki tysięcy zwiedzających dają niepowtarzalną możliwość poznania kolorytu Ziemi Leskiej i nietuzinkowego spędzenia dwóch wakacyjnych dni. Nic więc dziwnego, że impreza ta stała się również wielkim rodzinnym i przyjacielskim piknikiem.

Zarówno odwiedzający jak i wystawcy biorący udział w naszej wielobarwnej, rozśpiewanej i roztańczonej imprezie mogą na własne oczy przekonać się jak wielki jest potencjał gospodarczy Bieszczadów i Podkarpacia oraz jak coraz lepiej i efektywniej łączymy w jego wykorzystaniu tradycję i współczesność – mówi Marek Pańko, starosta leski.

Starostwo Powiatowe w Lesku, za naszym pośrednictwem, serdecznie zaprasza producentów, restauratorów, rzemieślników i twórców do udziału w XVII edycji Targów Rzemiosła i Przedsiębiorczości „Agrobieszczady’ 2012″.

Starostwo Powiatowe Lesko

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.