Pół miliona mniej za energię elektryczną

21-12-2012

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Powiat Sanocki właśnie rozstrzygnął przetarg na zakup energii elektrycznej. Dzięki nowym umowom samorząd w najbliższym roku zaoszczędzi blisko pół miliona złotych.

Dotychczasowe roczne koszty energii w powiecie to ok. 1.3 mln zł (750 tys zł koszty zakupu i 535 tys zł dystrybucja) .
- Zleciliśmy specjalistycznej firmie New Energy z Warszawy aby dokonała bezpłatnej weryfikacji ponoszonych kosztów energii  w naszych obiektach i opracowała propozycję ich optymalizacji przez zmianę niektórych dotychczasowych taryf – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

W celu optymalizacji kosztów, zarówno u sprzedawcy jak i dystrybutora zmienione zostaną taryfy na niektórych obiektach co pozwoli na dostosowanie ilości zamawianej energii do rzeczywistych potrzeb placówek a w konsekwencji spowoduje obniżenie kosztów.

W wyniku ogłoszonego przetargu zgodnie z ceną najkorzystniejszej oferty roczny koszt zakupu energii wyniesie 260 tys. zł, wcześniej za tę samą usługę powiat płacił 750 tys zł. Daje to ponad pół miliona złotych oszczędności.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku
foto: sxc.hu

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.