Policja apeluje o ostrożność w swoich mieszkaniach

POWIAT SANOCKI. Złodziej wykorzystując otwarte drzwi do mieszkania i chwilową nieuwagę domowników wszedł do wnętrza i zabrał torebkę damską. W bieżącym roku Policja odnotowała kilka przypadków tego rodzaju. Apelujemy o ostrożność i zamykanie swoich mieszkań.

Końcem maja kobieta zawiadomiła, że z jej mieszkania przy ul. Sikorskiego w Sanoku skradziono torebkę wraz z zawartością. Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta pozostawiła torebkę w przedpokoju. Złodziej wykorzystując chwilową nieuwagę kobiety wszedł przez otwarte drzwi i ukradł torebkę, w której znajdował się portfel z pieniędzmi. Sprawca zabrał portfel, a torebkę porzucił przed drzwiami klatki schodowej. Pokrzywdzona straty wyceniła na kwotę 500 zł.

Sanocka Policja w bieżącym roku odnotowała pięć tego typu przypadków. Za każdym razem jest ten sam scenariusz. Złodziej wchodzi do mieszkania przez niezamknięte drzwi, korzystając z nieuwagi domowników. Ofiarami przestępstw padają zazwyczaj osoby starsze.

Apelujemy o ostrożność. Każdorazowo należy zamykać drzwi do mieszkania aby uniemożliwić niepowołanym osobom wejście do jego wnętrza. Kolejna rada dotyczy trzymania cennych rzeczy. Nie powinno się ich zostawiać przy drzwiach, ani też w miejscach łatwo-dostępnych. Stosowanie się do tych reguł uchroni nas przed staniem się ofiarą przestępstwa. W przypadku, gdy doszło do złamania prawa zawsze należy o tym fakcie powiadomić Policję.

KPP SANOK

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."