Policjanci promowali zasady bezpieczeństwa na drodze!

SANOK. Promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze było głównym celem spotkania sanockich policjantów oraz pracowników Urzędu Marszałkowskiego z uczniami szkół podstawowych. Działania prowadzone były w ramach akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

W miniony piątek policjanci i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego – Sieci Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku oraz Besku.

Zajęcia podzielone zostały na dwie części. Pierwszym etapem spotkania była prelekcja przeprowadzona przez funkcjonariuszy. Policjanci szczególny nacisk położyli na omówienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Stróże prawa przypomnieli najmłodszym, jak prawidłowo przechodzić na drugą stronę ulicy. Przedstawili zasady stosowania się do sygnalizacji świetlnej. Podkreślili fakt, jak ważna jest dla bezpieczeństwa najmłodszych jazda samochodem w foteliku i z zapiętymi pasami. Przedstawili, w co prawidłowo powinien być wyposażony rower i rowerzysta.

Policjanci przypomnieli również  dzieciom o odblaskach. Opowiadali uczniom dlaczego warto je mieć przy plecaku czy kurtce. Omówili również zasady odpowiedniego umieszczania elementów odblaskowych na odzieży wierzchniej. Funkcjonariusze prowadząc zajęcia zadawali dzieciom wiele pytań dotyczących zasad bezpieczeństwa. Uczniowie byli bardzo aktywni i bezbłędnie znali odpowiedzi .

Kolejnym etapem  spotkania była prelekcja przeprowadzona przez przedstawicieli urzędu, którzy  rozmawiali z dziećmi o Unii Europejskiej i funduszach europejskich.

Na zakończenie uczniowie otrzymali drobne upominki, w tym elementy odblaskowe.

 

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."