Policjanci złożyli ślubowanie. Służbę rozpoczęło 86 nowych funkcjonariuszy (VIDEO HD, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie uroczyste ślubowanie złożyli nowo przyjęci policjanci. Odebrali legitymacje służbowe z rąk Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Zdzisława Stopczyka.

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz. Dziś w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, swoją gotowość do pełnienia służby zdeklarowało czternastu policjantów. Odbierając legitymacje z rąk Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Zdzisława Stopczyka, wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą.

W sumie, w szeregach podkarpackiej Policji służbę rozpoczęło dziś 86 nowych funkcjonariuszy – 72 policjantów i 14 policjantek. Po ukończeniu szkolenia podstawowego i dwumiesięcznej służbie adaptacyjnej trafią na Podkarpacie.

źródło: KWP

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."