POWIAT SANOCKI: Staże i sprzęt dla szkół

28-02-2012

Powiat Sanocki ma szanse otrzymać 3.2 mln zł z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Pieniądze pójdą na potrzeby szkół średnich. Jest to efekt wniosku złożonego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (działanie 9.2).

Realizacja projektu ma ruszyć w maju.

- Pieniądze przeznaczymy na potrzeby naszych szkół, a w szczególności na staże, praktyki dla uczniów, kursy zawodowe, szkolenia specjalistyczne, doposażenie pracowni w narzędzia, komputery, oprogramowanie, oraz pomoce dydaktyczne. Oprócz tego w każdej szkole odbywać się będą zajęcia prowadzone przez doradcę edukacyjno – zawodowego – mówi starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Powiat Sanocki ma trzynaście placówek oświatowych w tym dwa licea i pięć zespołów szkół ponadgimnazjalnych.

Program Operacyjny Kapitał Ludzki wspiera podnoszenie kwalifikacji i rozwój kadr. Skupia się głównie na obszarach związanych z zatrudnieniem, edukacją, integracją społeczną, rozwojem potencjału adaptacyjnego pracowników i przedsiębiorstw. Realizuje także zagadnienia związane z budową sprawnej i skutecznej administracji publicznej wszystkich szczebli i wdrażaniem zasady dobrego rządzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.