POWIAT SANOCKI: Ukradli około 1,5 km przewodów!

27-01-2012

POWIAT SANOCKI. Policjanci wpadli na trop osób, które od kilku miesięcy kradły przewody krzemowo-brązowe napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Zatrzymano czterech mężczyzn, którzy ukradli około 1,5 km przewodów. Spowodowane przez nich straty wyceniono na ponad 12 tysięcy zł.

Policjanci z posterunku w Komańczy wspólnie ze Strażą Leśną podjęli działania zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży linii telekomunikacyjnej. 18 stycznia br. w miejscowości Nowy Łupków zauważyli świeże ślady na śniegu i uszkodzone kable. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił odjeżdżający volkswagen.

W bagażniku zatrzymanego pojazdu ujawniono kilkadziesiąt kilogramów przewodu. W samochodzie znajdowali się czterej mężczyźni w wieku 25, 26, 45 i 47 lat (dwaj mieszkańcy powiatu jasielskiego i dwaj sanockiego), którzy zostali zatrzymani przez policjantów w celu złożenia wyjaśnień.

Prowadzone czynności oraz zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie łącznie 19 zarzutów dotyczących kradzieży i paserstwa. Przestępcy od jesieni ubiegłego roku do 18 stycznia br. ukradli około 1,5 km przewodu krzemowo-brązowego napowietrznej linii telekomunikacyjnej wartości ponad 12 tysięcy złotych.

Za swoje przestępcze czyny odpowiedzą przed sądem.

 

KPP SANOK

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.