POWIAT SANOCKI: Zlikwidowano plantację marihuany (VIDEO, ZDJĘCIA)

30-07-2012

POWIAT SANOCKI. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali kilku mężczyzn, którzy zajmowali się uprawą i dystrybucją narkotyków. W wyniku działań zabezpieczono rośliny, których wartość rynkowa po wysuszeniu wynosi około 180 tysięcy zł.

Wspólne działania policjantów z Wydziału Kryminalnego sanockiej komendy, Posterunku Policji w Komańczy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej w Sanoku pozwoliły na ujawnienie plantacji roślin konopi indyjskiej w miejscowości Moszczaniec. Plantacje znajdowały się na polach dawnego PGR. Na każdej z nich uprawianych było po kilkadziesiąt  krzaków. W sumie ujawniono 6 plantacji.

W sprawie zabezpieczono rośliny, których wartość rynkowa po wysuszeniu wynosi około 180 tysięcy zł. Podczas wykonywania czynności policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy wraz z nośnikami danych, telefony komórkowe, urządzenia rejestrujące obraz, materiały biurowe służące do oznaczania i dystrybucji narkotyków, przedmioty służące do uprawy i zażywania narkotyków.

Prowadzone czynności pozwoliły na zatrzymanie pięciu mężczyzn w wieku 19, 21, 22, 28 i 32 lat. Wszyscy mieszkańcy gminy Komańcza. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty uprawy, udzielania i posiadania narkotyków. Wobec trzech podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze. Dwaj mężczyźni w wieku 22 i 32 lata zostali tymczasowo aresztowani, wobec jednego w wieku 28 lat zastosowano dozór Policji.

Policja ustala dokąd trafiały narkotyki.

KPP Sanok

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.