Powiat zatrudnia niepełnosprawnych

31-07-2012

POWIAT SANOCKI. Sanockie starostwo otrzymało 40 tys. zł refundacji od Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych na utworzenie nowego miejsca pracy.  Za pieniądze kupiono projektor multimedialny, ekran, oraz sprzęt nagłaśniający.

- Pracodawcy ciągle nie zdają sobie sprawy z korzyści, jakie niesie zatrudnianie osób niepełnosprawnych, wielu z nich odstraszają towarzyszące temu formalności. My przeszliśmy wszystkie potrzebne procedury i zrobiliśmy wszystko, aby osoba zatrudniona na tym stanowisku miała komfortowe i odpowiednio przystosowane warunki pracy – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Osobę zatrudniona będzie na stanowisku pomocy administracyjnej. Pracę rozpocznie w połowie sierpnia. - Instytucja, która zatrudnia osoby niepełnosprawne zyskuje wielokrotnie: ma dobrego pracownika, nie musi wpłacać określonych kwot na PFRON, a ponadto korzysta z różnych form dofinansowania przy zatrudnianiu pracownika – podkreśla Marian Kunc sekretarz powiatu.

Praca dla osoby niepełnosprawnej jest często najwyższą formą rehabilitacji. Daje możliwość nie tylko uzyskania środków do życia, ale także pozwala na codzienny kontakt z otoczeniem, daje więc nieocenione możliwości rehabilitacji i współżycia społecznego. Możliwość pracy i zarabiania daje ogromną satysfakcję i poczucie, iż nie jest się na czyimś utrzymaniu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.