Poznaliśmy najpiękniejsze ogrody w Sanoku i powiecie sanockim (VIDEO HD)

26-11-2012

SANOK / PODKARPACIE. W Urzędzie Miasta Sanoka 19 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie konkursu na „Najpiękniejszy ogród, balkon lub taras w Sanoku i Powiecie Sanockim”.

Organizatorem konkursu, który odbył się pod patronatem, m.in. Burmistrza Miasta Sanoka, było Towarzystwo Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej, a także Urząd Miasta Sanoka i Starostwo Powiatowe.

Z powodu dużego zainteresowania konkurs reaktywowano po kilkuletniej przerwie. Uczestnicy mogli zgłaszać się w 2 kategoriach:
1) ogród
2) balkon i taras

Do konkursu zgłoszono 3 balkony w tym jeden z terenu Sanoka i dwa z terenu gminy Zagórz oraz cztery ogrody z Sanoka i dziewięć ogrodów z powiatu sanockiego. Komisja oceniając je, brała pod uwagę prawidłowe rozplanowanie obiektu, dobór roślin, estetykę i stan techniczny ogrodzenia, kwietniki, skalniaki, murki kwiatowe, pergole, trawniki i ich utrzymanie oraz ogólne wrażenie estetyczne.

- Ogród świadczy o podejściu właściciela danej posesji do otaczającej przyrody, a jest ono różne. Podczas konkursowej wizji lokalnej spotykaliśmy ogrody, które były odzwierciedleniem najnowszych trendów opisywanych w czasopismach branżowych, ale też oryginalne ogrody, które stanowią ogromną wartość sentymentalną dla właścicieli. Każdy z ocenianych ogrodów był piękny i wyjątkowy – objaśnia Piotr Kutiak, członek komisji konkursowej.

Podczas uroczystości wręczania nagród głos zabrał Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk oraz Waldemar Och – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej. Zaznaczyli, że konkurs ma długie tradycje w Sanoku i zapewniali, że będą się starali kontynuować je w kolejnych latach.

- Cieszę się, że w Sanoku i okolicach nie brakuje pasjonatów sztuki ogrodniczej. Przyczyniają się oni do uatrakcyjniania wyglądu tych miejscowości – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Nagrodami w konkursie były akcesoria ogrodnicze.

W kategorii „Ogród” zarówno w mieście jak i w powiecie komisja przyznała po jednym pierwszym miejscu, a także po trzy równorzędne wyróżnienia.

I miejsce - Bogusław Bukrej (powiat sanocki)
I miejsce – Państwo Grażyna i Andrzej Gacek (Sanok)

Wyróżnienia w mieście: Czesława Kurasz, Agnieszka Sonet – Sura, Klasztor OO. Franciszkanów

Wyróżnienia w powiecie: Grażyna Maź, Anna Oryszczak, Krzysztof Frąckowiak.

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe. Byli to – Lucyna Wojtowicz, Ewelina Sabat, Wiesław Kijowski, Józef Kwolek.

W kategorii „Balkon i taras” przyznano 3 wyróżnienia dla Marii Sowy (Sanok), Zofii Szot (powiat sanocki) i Anny Latusek (powiat sanocki).

źródło: UM SANOK

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.