Przy użyciu siekiery usiłował wedrzeć się do mieszkania

18-02-2012

SANOK. Trzy miesiące spędzi w areszcie 27-latek, który dopuścił się kilku czynów zabronionych na szkodę mieszkańca Sanoka. Sprawca przy użyciu siekiery usiłował wedrzeć się do mieszkania pokrzywdzonego niszcząc przy tym drzwi wejściowe. Groził również zgłaszającemu pozbawieniem życia.

W miniony poniedziałek, około godziny 14:30 dyżurny Policji otrzymał informację, że na ulicy Sienkiewicza w Sanoku mężczyzna usiłuje wedrzeć się do mieszkania i grozi pozbawieniem życia zgłaszającemu interwencje.

Na miejscu okazało się, że 27-letni mieszkaniec powiatu leskiego próbował wejść do mieszkania swojego 26-letniego kuzyna. Napastnik za pomocą przyniesionej ze sobą siekiery, wybił otwór w drzwiach wejściowych do mieszkania. Następnie użył wykonanego przez siebie narzędzia, które wyglądem przypominało włócznię. Był to drewniany kij, gdzie na jednym końcu znajdowało się na stałe zamontowane ostrze noża z nawiniętym przy nim drutem kolczastym. Napastnik próbował na oślep zadać cios swojemu kuzynowi. Widząc nieskuteczność swojego działania  ponownie wziął siekierę i uderzył nią w drzwi. Na szczęcie przedmiot w nich utknął. Pokrzywdzony wykorzystując powyższy fakt natychmiast otworzył drzwi i próbował obezwładnić sprawcę. Napastnik nie spodziewając się takiego obrotu sprawy zaczął uciekać, pozostawiając na klatce schodowej swoje narzędzia. W końcu pokrzywdzony ujął agresora i na miejsce wezwał Policję. Napastnik został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia. Oprócz siekiery i własnej produkcji włóczni policjanci przy sprawcy ujawnili i zabezpieczyli nóż oraz gaz pieprzowy.

Uszkodzone drzwi wejściowe

W toku czynności okazało się, że ten sam sprawca 12 lutego br. popełnił również inne przestępstwo na szkodę swojego kuzyna. Przy użyciu ostrego narzędzia dokonał uszkodzenia jego samochodu, przebicia czterech opon, rozbicia kloszy lamp oraz porysowania szyby przedniej. W wyniku tego zajścia, pokrzywdzony oszacował straty na kwotę około 1000 zł.

Zebrany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu pięć zarzutów popełnienia przestępstwa na szkodę 26-letniego mieszkańca Sanoka. Dotyczyły one czynów zabronionych wymienionych w kodeksie karnym jako groźby karalne, dwukrotne uszkodzenia mienia, usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz usiłowania naruszenia miru domowego.

W czwartek Sąd Rejonowy w Sanoku przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Z katalogu przestępstw, jakich dopuścił się sprawca najwyżej zagrożone jest usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za ten czyn zabroniony ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.