Przygotowania do bezpiecznych ferii

26-01-2012

LESKO. Podczas ostatniego tygodnia nauki szkolnej lescy policjanci prowadzą ostatnie przygotowania do zimowych ferii. Codziennie podczas spotkań z najmłodszymi przypominają o zasadach bezpiecznego zimowego wypoczynku.

Policjanci ruchu drogowego są przygotowani do kontroli autokarów przewożących dzieci na zimowe kolonie i obozy.

Policjanci podczas spotkań z dziećmi opowiadają o zagrożeniach, jakie mogą napotkać podczas zimowych zabaw. Przekazują dzieciom podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tłumaczą, w jaki sposób w razie potrzeby będą mogły wezwać pomoc. Podobnie jak w latach ubiegłych rozdają dzieciom kolorowanki „Bezpieczne ferie z Policją”, których zadaniem jest nie tylko zabawa, ale przede wszystkim utrwalenie tych wiadomości.

Podczas ferii na terenie powiatu leskiego spodziewamy się wzmożonego ruchu autobusów i samochodów, które będą przewozić dzieci na zimowiska. Policjanci wiedzą, że ich działania wobec kierujących autobusami przynoszą efekty, dlatego będą kontrolować autokary przewożące dzieci i młodzież. Będą zwracać uwagę na stan ogumienia, hamulców, na wyposażenie pojazdów. Skontrolują dokumenty przewoźników i przestrzeganie czasu pracy kierowców.

Podczas ferii policjanci zadbają również o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w miejscach ich zabaw, odwiedzą także zimowiska, gdzie będą spotykać się z ich uczestnikami oraz opiekunami. Pod ich kontrolą będą też „dzikie lodowiska” i osiedlowe place zabaw.

Apelujemy do rodziców i opiekunów, aby w tym czasie zwracali szczególną uwagę na formy spędzania wolnego czasu przez swoich podopiecznych.

KPP Lesko

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.