Recydywista sprawcą kradzieży z włamaniem

POLAŃCZYK/POWIAT LESKI. Sąd Rejonowy w Lesku zastosował środek zapobiegawczy wobec 35-letniego mężczyzny podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów w Polańczyku. Łupem włamywacza padły artykuły spożywcze i alkohol

o łącznej wartości ponad 3 tys. zł. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę po czterech dniach od zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w nocy 5 czerwca w Polańczyku gm. Lesko. Sprawca, po wybiciu szyby wszedł do sklepu, skąd zabrał pieniądze, alkohol, wędliny oraz gumy do żucia o łącznej wartości ponad 3000 złotych. Właściciel sklepu, który następnego dnia rano ujawnił włamanie natychmiast powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Przybyli na miejsce policjanci przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli pozostawione na miejscu włamania ślady. Po zaledwie czterech dniach policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę włamania, którym okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu leskiego. Mężczyzna, wobec przedstawionych mu dowodów przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Z uwagi na grożącą sprawcy surową karę, Sąd Rejonowy w Lesku postanowił zastosować wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 35-latek w przeszłości wielokrotnie był już karany za podobne przestępstwa. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem, który za czyny popełnione w warunkach tzw. „recydywy” może zwiększyć wymiar kary nawet o połowę.

KPP Lesko

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."