Rozpoczęły się rozgrywki „Łukacijewska Cup 2012″ (VIDEO HD, ZDJĘCIA)

20-04-2012

PIŁKA NOŻNA. Młodzi piłkarze zainaugurowali rozgrywki „Łukacijewska Cup 2012″. Rywalizowano na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku. Wygrali gospodarze.

Turniej „ŁUKACIJEWSKA CUP 2012” to przedsięwzięcie, które ma na celu przede wszystkim sprzyjać rozwojowi sportu, promować wśród dzieci i młodzieży sportową aktywność oraz stworzyć w czasach zdominowanych przez świat Internetu ciekawej alternatywy do spędzania czasu wolnego. Uczestnicy prezentują swoje umiejętności piłkarskie, spotykają się z rówieśnikami  a jako mali sportowcy poznają zasady współzawodnictwa fair play. Wydarzenie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych z Województwa Podkarpackiego, z roczników 1999 r. i wcześniejszych (tzn. osób urodzonych w późniejszych latach).

Założeniem jest organizacja dużego – cyklicznego wydarzenia sportowego adresowanego do dzieci, które poprzez wypracowanie sobie marki będzie rozpoznawalny w polskim świecie piłkarskim promując jednocześnie województwo podkarpackie. Turniej „ŁUKACIJEWSKA CUP 2012” jest także zachętą dla młodych piłkarzy do uczestnictwa i kibicowania wolnego od uprzedzeń piłkarskim drużynom europejskim podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej  Euro 2012.

Zespoły zgłoszone do turnieju podzielone zostały na dwie kategorie „Chłopców” oraz „Dziewcząt”. Łącznie zgłoszono 134 drużyny piłkarskie a więc około 1500 uczniów szkół podstawowych.

Wyniki turnieju w Sanoku (I etap):

SP1 Sanok – SP4 Sanok I 5:1
SP4 Sanok II – FC Porta Trepcza 2:0
SP1 Sanok – SP4 Sanok II 4:0
SP4 Sanok I – FC Porta Trepcza 5:0
SP1 Sanok – FC Porta Trepcza 12:0
SP4 Sanok I – SP4 Sanok II 8:0

Klasyfikacja końcowa:

1. SP1 Sanok           9 pkt., bramki: 21:1 – awans
2. SP4 Sanok I            6 pkt., bramki: 14:5
3. SP4 Sanok II          3 pkt., bramki: 2:12
4. FC Porta Trepcza  0 pkt., bramki: 0:19

Zdjęcia: SP1 Sanok


 

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.