Rozwojowy budżet powiatu (VIDEO HD)

04-01-2012

POWIAT SANOCKI. Osiemnastoma głosami „za” przy trzech „przeciw” Rada Powiatu Sanockiego, uchwaliła budżet na 2012 rok. - To dobry, prorozwojowy budżet, który utrzymuje wysoki poziom inwestycji i dobry kierunek zmian w powiecie – mówią radni.

- Przy konstrukcji budżetu staraliśmy się uwzględnić wszystkie ważne aspekty działalności powiatu. Stąd też zaplanowaliśmy spore inwestycje w drogi, mosty, oświatę i służbę zdrowia, a więc te dziedziny, które dla naszych mieszkańców są najważniejsze – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Z tym, że budżet jest rozwojowy zgadzają się również radni.

– Daje on szansę kontynuowania dobrego kierunku zmian w Powiecie Sanockim. Co istotne, jest to również budżet, który kładzie nacisk na wszystkie ważne dziedziny życia naszego powiatu, nie wyróżniając jednych kosztem drugich – mówi Adam Drozd przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

Ponad 16.5 mln zł przeznaczone zostanie na dalsze remonty infrastruktury drogowej. Naprawy doczekają się: ulica II Armii Wojska Polskiego w Sanoku, oraz odcinki Krzemienna-Raczkowa-Jurowce, Prusiek-Wysoczany i Pisarowce-Nowotaniec. Cieszy również fakt, przeznaczenia pieniędzy na opracowanie dokumentacji na remonty trzech kolejnych mostów w ciągach dróg: Mrzygłód – Tyrawa Wołoska, Zarszyn – Odrzechowa i Tarnawa – Kalnica. Jest więc szansa, że i te wymagające pilnej naprawy obiekty doczekają się wkrótce remontów.

Prawie 3 mln zł pójdzie na inwestycje w oświacie. W tym na stworzenie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii, odwodnienie Bursy Szkolnej oraz inwestycje sportowe – budowa boiska sportowego przy Zespole Szkół nr 5, oraz opracowanie dokumentacji na budowę hali sportowej wraz z łącznikiem przy I Liceum Ogólnokształcącym.

600 tys zł przeznaczone zostanie na potrzeby naszego szpitala. Za te pieniądze wykonany zostanie remont pomieszczenia pod angiograf, oraz dofinansowany zakup aparatu mammograficznego i urządzenia do kruszenia kamieni nerkowych za pomocą lasera.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.