Ruszają remonty dróg za 13 mln zł

20-02-2012

Powiat Sanocki rozpoczyna kolejne dwie duże inwestycje drogowe. Ogłoszono już przetargi, na remont dróg Pisarowce – Nowotaniec, oraz Prusiek – Wysoczany.

–  Pierwsza z inwestycji jest dofinansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówki). Wartość całego zadania to 5.5 mln zł z czego 1 mln to dofinansowanie. Druga z inwestycji dofinansowania jest z programu współpracy transgranicznej Polska – Słowacja. Wartość całego zadania to 7.4 mln zł, z czego 85% to dofinansowanie. Obydwie inwestycje chcemy zakończyć do końca października – mówi Michał Cyran p.o. naczelnika Wydziału Inwestycji.

Przypomnijmy, że od początku kadencji Powiat Sanocki wydał na remonty infrastruktury drogowej prawie 27 mln zł.

Wyremontowano trzy mosty, w tym strategiczny – prowadzący do szpitala – na ulicy Konarskiego w Sanoku. W samym mieście naprawiono nawierzchnię na odcinkach ulic: Mickiewicza, Białogórskiej, Traugutta, Słowackiego, Daszyńskiego, Chrobrego, Stróżowskiej, Matejki.

Remontów doczekały się również odcinki w gminach Zagórz, Besko, Zarszyn, Sanok, Tyrawa Wołoska. Naprawiono też bardzo poważne osuwisko w Międzybrodziu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.