SIATKÓWKA: Sanoczanki poza podium

11-01-2012

Juniorki PBS Bank Sanoczanki uczestniczyły w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej, organizowanym w słowackim Vranovie. Nasze siatkarki zakończyły dwudniowe zawody na 4. miejscu.

W pierwszej fazie, mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Sanoczanki grały koncertowo, pokonując kolejnych rywali.

MSK Vranov B – PBS Bank Sanoczanka Sanok 0:2 (18, 14)
MVK Poltar – PBS Bank Sanoczanka Sanok 1:2 (-22, 20, 13)
VKPG Presov – PBS Bank Sanoczanka Sanok 0:2 (13, 18)
MSK Vranov A – PBS Bank Sanoczanka Sanok 2:0 (26, 20)

Na szczególną uwagę zasługuje fakt pokonania drużyny MVK Poltar, w składzie której znajdują się dwie zawodniczki grające w reprezentacji Słowacji kadetek.

Po tym meczu, większość zebranych w hali obserwatorów uznawała nas za faworyta do odniesienia końcowego sukcesu. Niestety, począwszy od końcówki pierwszego seta spotkania z MSK Vranov A, dyspozycja moich zawodniczek zaczęła się pogarszać. W niedzielę zagraliśmy bardzo słabo i w efekcie zajęliśmy dopiero czwartą pozycję – powiedział po turnieju, trener PBS Bank Sanoczanki Sanok, Ryszard Karaczkowski.

Na niedzielę zaplanowano pojedynki półfinałowe. Niestety, w drugim starciu z MVK Poltar, górą były Słowaczki, które jak się później okazało, wygrały finał i zdobyły puchar za 1. miejsce w całym turnieju.

MVK Poltar – PBS Bank Sanoczanka Sanok 2:1 (18, -19, -9)

Pozostała zatem walka o najniższy stopień podium. Sanoczanki zmierzyły się z VKPG Presov, czyli z drużyną, która w sobotę dostała od naszego zespołu prawdziwą lekcję siatkówki. Tym razem, ze zwycięstwa cieszyły się przeciwniczki.

VKPG Presov – PBS Bank Sanoczanka Sanok 2:1 (-20, 23, -11)

Klasyfikacja końcowa:

1.MVK Poltar
2.MSK Vranov A
3.VKPG Presov
4.PBS Bank Sanoczanka Sanok
5.MSK Vranov B

Oprócz nagród dla poszczególnych zespołów, rozdano także statuetki dla wyróżniających się zawodniczek. Najlepszą blokującą turnieju została Aleksandra Drabik.

W najbliższy weekend siatkarki Sanoczanki rozegrają kolejne spotkania ligowe. W piatek, w Czudcu zagrają seniorki, a w niedzielę, juniorki zmierzą się w Rzeszowie z miejscowym MKS-em.

este
Zdjęcie: archiwum prywatne

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.