SANOK: Boisko z kortami przy „budowlance”

13-08-2012

SANOK. Zespół Szkół nr 4 ma nowe boisko wielofunkcyjne. Właśnie oddano do użytku tartanowe boisko na którym mogą grać siatkarze, koszykarze czy tenisiści. Koszt nowego obiektu to niespełna 100 tysięcy złotych.

Na terenie znajdujących się przy „budowlance” 30-letnich kortów tenisowych, dzięki staraniom Zarządu Powiatu udało się wybudować nowoczesne tartanowe boisko wielofunkcyjne. Korzystać z niego będą zarówno uczniowie szkoły, jak i młodzież mieszkająca w internacie przy ZS4, oraz dzieci z Domu Dziecka.

Nie zamykamy się tylko na naszych uczniów. W wolnym czasie dzieci i młodzież z okolicznych bloków również będzie mogła przyjść i korzystać zarówno z tartanowego boiska jak i z kortu z mączki ceglastej – mówiła Halina Konopka, dyrektor ZS 4 w Sanoku.

Boisko to tylko jeden z elementów, o które w ostatnim czasie wzbogaciła się „budowlanka”. Kilka tygodni temu oddano do użytku solarny system ogrzewania wody, który pozwoli na znaczne oszczędności w opłatach za energię.

Staramy się ciągle podnosić standard naszych szkół. Chodzi tu nie tylko o budowę bazy sportowej, ale też o zaplecze techniczne, dydaktyczne, a także remonty czy termomodernizacje obiektów – mówi Sebastian Niżnik, starosta sanocki.

Koszt boiska to niecałe 100 tysięcy złotych, z czego część dofinansował Urząd Marszałkowski, przy dużym wsparciu Członka Zarządu Województwa Podkarpackiego Sławomira Miklicza.

Miejmy nadzieję, że w przyszłości na takich obiektach wychowamy sportowców, którzy będą nas reprezentować na olimpiadzie i nie będziemy musieli czekać z niecierpliwością na jakikolwiek medal – podsumował z uśmiechem Sebastian Niżnik.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.