SANOK: Nietrzeźwy 16-letni rowerzysta

02-08-2012

Policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, który poruszał się po drodze tak zwanym „wężykiem”. W trakcie czynności okazało się, że 16-latek jest nietrzeźwy. Chłopaka przekazano pod opiekę matki.

Wczoraj kilka minut po północy na ul. Lipińskiego w Sanoku policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Mężczyzna kierując rowerem miał problemy z utrzymaniem równowagi. W trakcie kontroli kierujący skłamał co do swojego wieku, twierdząc, że ma skończone 18 lat. Poddano go badaniu stanu trzeźwości. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało wynik niemal 0,5 promila alkoholu. Wtedy chłopak przyznał się do oszustwa i stwierdził, że ma lat 16 i wraca ze swoich urodzin, gdzie pił alkohol wraz z kolegami.

Przewieziono go do miejsca zamieszkania i przekazano pod opiekę matce. Na jej prośbę zbadano powtórnie trzeźwość chłopaka. Tym razem na wyświetlaczu pojawiło się 0,3 mg/l. W tej sprawie Komenda Powiatowa Policji w Sanoku prowadzi postępowanie. Młody człowiek za swój czyn odpowie przed sądem dla nieletnich.

Policja Sanok

Policja Sanok

KPP

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.