Sebastian Niżnik: „I i II liceum złączą się w jedną szkołę”

01-04-2012

SANOK. Jak dowiedzieli się reporterzy Esanok.pl w związku z planowaną reformą systemu oświaty, w 2013 roku wprowadzony zostanie plan połączenia sanockich „ogólniaków”. Informacje te potwierdza Starosta Sanocki Sebatian Niżnik.

- Nowy budynek szkoły powstanie w miejscu starego lodowiska Torsan – mówi z kolei Piotr Uruski, Przewodniczący Komisji Oświaty. Szczegóły wkrótce.

- Cała sprawa jest jeszcze w toku i na tym etapie nie możemy podać więcej szczegółów. Jedno jest pewne. Nie stać nas na prowadzenie dwóch placówek. System oświaty się zmienia i te zmiany muszą dotyczyć także powiatu sanockiego – dodaje starosta  Sebastian Niżnik.

- I LO należy przenieść bliżej centrum miasta, a budynek „dwójki” jest po prostu zbyt mały. Stąd zrodził się pomysł stworzenia odrębnej lokalizacji. Wybór miejsca nie jest ostateczny, ale z dużą dozą pewności można powiedzieć, że Torsan głównym kandydatem – mówi Piotr Uruski.

W związku z licznymi telefonami do naszej redakcji do sprawy wrócimy już jutro

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.