SIATKÓWKA: Sanoczanka przegrywa w trzech setach z Jasłem (VIDEO HD, ZDJĘCIA)

SANOK. Dzisiaj, seniorki PBS Bank Sanoczanki zmierzyły się z zawodniczkami MKS-u Mosir Jasło w ramach XIV kolejki rundy zasadniczej III ligi. Niestety, przywilej własnej hali nie przyczynił się do zwycięstwa nad trzecimi w ligowej tabeli zawodniczkami z Jasła.

Sanoczanki przegrały 0:3. Mecz rozpoczął się dość nerwowo. Nasze zawodniczki nie radziły sobie z przyjęciem agresywnej zagrywki przeciwniczek. Pomimo niezłej skuteczności w ataku, zdecydowanie zabrakło dobrej komunikacji w obronie. Podopieczne Ryszarda Karaczkowskiego przegrały pierwszego seta do 20.

W drugiej partii, Sanoczanki były bardzo bliskie wyrównania stanu spotkania. Trochę więcej szczęścia przypadło jednak rywalkom, które wygrały II seta w stosunku 24:26. Nasze dziewczyny udowodniły jednak, że potrafią walczyć do końca nawet z tak wymagającym zespołem, jaki tworzy Jasło. Seniorki PBS-u musiały uznać wyższość koleżanek z Jasła również w decydującej odsłonie, którą przegrały do 14.

Warto jednak wspomnieć, że trzon drużyny tworzą kadetki oraz juniorki. Zawodniczki wciąż nabierają doświadczenia, które z pewnością zaowocuje za kilka lat.

Nasze zawodniczki zajmują w ligowej tabeli 9 miejsce. Seniorki z Jasła walczą o czołowe miejsca w lidze (przed meczem, z dorobkiem 31 punktów plasowały się na 3 pozycji). Miejmy nadzieję, że kolejne spotkania przyniosą Sanoczankom ligowe punkty i przede wszystkim więcej przyjemności z gry.

Foto poniżej : Tomasz Sowa