Spotkanie Zarządów!

06-02-2012

POWIAT SANOCKI. Zarząd Powiatu Sanockiego spotkał się na wspólnych obradach z Zarządem Województwa Podkarpackiego. Głównym tematem rozmów była przyszłość Muzeum Historycznego w Sanoku.

Przypomnijmy, że radni Sejmiku Wojewódzkiego zapisali w tegorocznym budżecie pieniądze dla powiatu sanockiego na budowę „Orlika” przy Zespole Szkół nr 2, oraz 600 tys zł jako dofinansowanie  Muzeum Historycznego w Sanoku.

- W tym roku oddajemy nowe skrzydło zamku – Galerię Beksińskiego. To bardzo dobra inwestycja, ale znacznie podnosi nam koszty funkcjonowania, dlatego pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego są dla nas ogromnym wsparciem – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

- Będziemy czynić starania aby w przyszłości muzeum było współfinansowane przez samorząd województwa. Byłby to niewątpliwie duży sukces, ale do tego jeszcze daleka droga – mówi Sławomir Miklicz Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Podczas spotkania zarządów, władze Urzędu Marszałkowskiego po raz kolejny zapewniły, że są poważnie zainteresowane stałym współfinansowaniem sanockiej placówki.

Oficjalne otwarcie Galerii Beksińskiego planowane jest na 19. maja podczas II Nocy Kultury Galicyjskiej, organizowanych przez Powiat Sanocki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.