Starostwo Powiatowe sponsorem płyty Lecha Dyblika!

13-02-2012

Powiat Sanocki jest głównym wydawcą płyty znanego aktora Lecha Dyblika. Krążek nosi tytuł „Dwa brzegi” i zawiera piosenki rosyjskie z lat 40-tych.

– Tematem płyty są rosyjskie piosenki wojenne. Chcemy pokazać polskiemu słuchaczowi rosyjską poezję, piękno języka. Dla ludzi młodych język rosyjski jest obecnie językiem egzotycznym. Przychodzi czas by Rosjan i Ukraińców zacząć traktować jak sąsiadów z którymi wiele nas łączy.

- Płyta Dwa Brzegi jest wspólnym polsko – rosyjsko ukraińskim projektem. Piosenki te opowiadająo prostym życiu w trudnych czasach. Życiu pozbawionym patosu – mówi Lech Dyblik aktor i piosenkarz.

Płyta została wydana dzięki Starostwu Powiatowemu w Sanoku które sfinansowało całe przedsięwzięcie. – Lech Dyblik jest częstym gościem w naszym mieście, dużo tutaj koncertuje, angażuje się w różne przedsięwzięcia związane z kulturą i promuje Sanok w Polsce, dlatego kiedy dowiedziałem się że chce wydać płytę i szuka pomocy, postanowiliśmy zaangażować się w całe przedsięwzięcie – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

 

Oprócz Lecha Dyblika w projekcie udział wzięli: Alieksiej Sieminiszczew z Odessy, Łukasz Mysielski z Łodzi, Kamila Szejda z Ełku i Angela Gaber z Sanoka. - Nagranie zostało wykonane w cerkwi na terenie Skansenu. Fakt że projekt zrealizowany został właśnie Sanoku nie dziwi gdyż to miasto jest miejscem gdzie od wieków mieszkali i mieszkają przedstawiciele różnych narodowości i religii. Pojęcie wzajemnej tolerancji jest zrozumiałe i oczywiste – tłumaczy Lech Dyblik.

Płyta została wydana w nakładzie 2 tys. egzemplarzy i będzie rozdawana bezpłatnie podczas koncertów. Promocję wydawnictwa zaplanowano 20. maja w trakcie II Nocy Kultury Galicyjskiej.

 

Starostwo Powiatowe w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.