Strzelał do chłopców, bo drażnili jego psa!

BIESZCZADY. Ustrzyccy policjanci zatrzymali 31-latka, który w czwartek (30 sierpnia) wieczorem strzelał z wiatrówki do grupy nastolatków w Lipiu w gminie Czarna. Jeden z chłopców został ranny. Zatrzymany mężczyzna był pijany.

W czwartek w godzinach nocnych dyżurny jednostki przyjął zgłoszenie o postrzeleniu w nogę 15-letniego chłopca.

Z ustaleń na miejsce zdarzenia przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych wynikało, że około godz. 22, w Lipiu grupa nastolatków drażniła psa sąsiada. Mężczyzna chcąc „nastraszyć” nastolatków strzelił z wiatrówki w ich kierunku, raniąc jednego z nich.

Postrzelony w nogę 15-latek został przewieziony do szpitala w Ustrzykach Dolnych, gdzie usunięto mu śrut. Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę i śrut.

Zatrzymany mężczyzna był pijany. Alkomat wskazał prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. 31-latek przebywa w policyjnym areszcie, gdy wytrzeźwieje złoży wyjaśnienia.

foto: zatrzymana wiatrówka

Mężczyzna jest podejrzany o narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia 15-letniego chłopca. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawę pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."