Sukces uczennicy I LO w Sanoku

SANOK. 1700 uczniów z całej Polski przystępowało w tym roku do szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Niemcy bez tajemnic” organizowanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Junge Union Sachsen-Anhalt z Magdeburga. 60 najlepszych – wśród nich Magdalena Pawlik z I LO zostało zaproszonych do etapu ogólnopolskiego w Warszawie.

W części pisemnej uczestnicy musieli napisać wypracowania na dwa zadane tematy w języku niemieckim. Część pisemna wyłoniła 10 najlepszych uczniów, z największą ilością punktów, którzy następnie wzięli udział w części ustnej.


W części ustnej każdy uczestnik losował swój zestaw, zawierający  3 pytania i miał możliwość rozmowy  z komisją, w  skład której wchodziło 5 przedstawicieli Junge Union z Magdeburga oraz przedstawiciela strony polskiej. Magda musiała m.in. poruszyć temat elektrowni atomowych oraz kosmologii religijnej. Popisała się swoja wiedzą tak dobrze, że przeszła do ścisłego finału i znalazła się w  gronie 10 wspaniałych wygrywając tym samym wyjazd studyjny do Niemiec.

Magda tak trzymaj – Gratulacje!

( M.K.R.)

Oficjalna strona I LO w Sanoku

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."