HOKEJ : Sześciu obcokrajowców! Gramy tylko w piątki i niedziele! Zaczniemy z Katowicami

22-06-2012

MIASTO HOKEJA. W Katowicach odbyło się posiedzenie Zarządu PZHL,  na którym zapadły kluczowe decyzje. W Ekstralidze będzie mogło grać sześciu obcokrajowców. Ustalono, że mecze w sezonie 2012/2013 odbywać się będą w piątki i niedziele. Wiemy także z kim zagramy w inauguracyjnym spotkaniu.

Zarząd PZHL odwołał Wiktora Pysza z funkcji trenera hokejowej reprezentacji Polski. Do Związku wpływają już oferty trenerów zagranicznych. Nowy szkoleniowiec hokejowej reprezentacji Polski zostanie powołany w ciągu najbliższych tygodni.

Przewodniczącym Wydziału Gier i Dyscypliny pozostał Bogdan Terlecki, nowym szefem sędziów będzie Wojciech Mądrala z Gdańska, na czele Wydziału ds. Polskiej Ligi Hokejowej stanie Dariusz Domogała, a szefem Wydziału Szkolenia będzie Adam Zięba.

W sezonie 2012/13 w rozgrywkach PLH w drużynie może występować sześciu zawodników zagranicznych. W I lidze hokejowej w sezonie 2012/13 może występować trzech obcokrajowców (zgodnie z wcześniejszymi informacjami, jakie PZHL przekazywał do klubów), a w kolejnych sezonach żaden. Bramkarz zagraniczny, zarówno w PLH jak i I lidze, liczony będzie jako jeden zawodnik z pola.

Sezon 2012/13 w Polskiej Lidze Hokejowej rozpocznie się 9 września br.. Oficjalną inauguracją będzie spotkanie w Katowicach, gdzie beniaminek HC GKS zmierzy się z mistrzem Polski z Sanoka. Mecze PLH w sezonie 2012/13 odbywać będą się w piątki i niedziele.

Foto: Tomasz Sowa
Więcej informacji na stronie: www.MiastoHokeja.pl

Zmiany przynależności klubowej zawodników w sezonie 2012/13 mogą następować do 31 stycznia br.

W meczu PLH w jednej drużynie musi występować minimum czterech zawodników młodzieżowych (w I lidze pięciu). W drużynie I ligi może występować max. pięciu zawodników powyżej 35. roku życia.

Więcej informacji na stronie: www.MiastoHokeja.pl

PZHL

 

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.