Szkolenie „odpadowe” (VIDEO HD)

29-10-2012

SANOK. W dniach 25 i 26 października br. w Sanoku na Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbyły się bezpłatne warsztaty pt. „Jak uczyć o odpadach?”. Zostały one zorganizowane przez Urząd Miasta Sanoka oraz Stowarzyszenie Ekopsychologia z Krakowa w ramach projektu edukacyjnego „Akademia Odpadowa”.

W warsztatach udział wzięło 40 osób. Byli to przedstawiciele organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz nauczyciele z  sanockich placówek oświatowych.

Warsztaty to kolejna cegiełka w realizowanej od 16 lat przez Urząd Miasta Sanoka edukacji ekologicznej. Wykłady prowadzili pracownicy Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas zajęć przedstawiono najnowsze informacje związane z problematyką odpadów komunalnych. Skorzystali nauczyciele, którzy poznali wybrane aspekty komunikacji przydatne w procesie nauczania, metody aktywizujące przedstawione na konkretnych tematach związanych z problematyką odpadów komunalnych, zasady projektowania scenariuszy zajęć z zastosowaniem metod aktywizujących, obejrzeli również prezentację gotowych scenariuszy zajęć dotyczących odpadów.

Projekt edukacyjny „Akademia Odpadowa”, którego celem jest zmiana zachowań i podniesienie świadomości ekologicznej w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami,  skierowany jest do wielu grup społeczeństwa. Jego odbiorcami są edukatorzy, dzieci i młodzież, a także przedstawiciele samorządów lokalnych i regionalnych, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz ogół społeczeństwa. W jego realizacji wykorzystuje się innowacyjne narzędzia edukacyjne takie jak: szkolenia prowadzone metodami aktywizującymi i kursy e-learningowe. Dodatkowo uruchomiono portal edukacyjny z narzędziami interaktywnymi w postaci gier i konkursów. Wydano również  publikacje: wielkoformatowe plansze i podręcznik.

Źródło: UM Sanok

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.