REKLAMA

Tragiczna „Majówka 2012″

PODKARPACIE. Od piątku 27 kwietnia do czwartku 3 maja trwały policyjne działania „Majowy Weekend 2012”. W ramach akcji policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na podkarpackich drogach. W tym roku działania były o 2 dni dłuższe niż w ubiegłym roku. Niestety, doszło do większej liczby zdarzeń na drogach i było więcej poszkodowanych w wypadkach.

Na drogach zginęło trzy osoby. Również zatrzymanych zostało więcej nietrzeźwych kierowców niż podczas w ubiegłorocznej akcji.

W ciągu 7 dni majowego weekendu na podkarpackich drogach doszło do 43 wypadków, w których śmierć poniosło 2 osoby, a 54 zostały ranne. W czasie trwania akcji funkcjonariusze zatrzymali 184 nietrzeźwych kierujących.

Niestety, podczas majowego weekendu doszło do trzech tragicznych w skutkach wypadków:

Do pierwszego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę 29 maja nad ranem w Markowicach w powiecie sanockim. 24-letni kierujący volkswagenem vento, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu i dachował. W wyniku odniesionych obrażeń, 21-letni pasażer samochodu poniósł śmierć na miejscu. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy samochodu zawartość 1,5 promila alkoholu w organizmie. Więcej o tym wypadku tutaj.

Drugi śmiertelny wypadek miał miejsce wieczorem w poniedziałek 30 kwietnia w Nowosielcach w powiecie przeworskim. Na krajowej „czwórce”, 54-letni mężczyzna został potrącony przez volkswagena passata. Pieszy po uderzeniu upadł na przeciwny pas ruchu, i tam najechał na niego ciężarowe iveco. 54-letni pieszy zginął na miejscu. Więcej o tym wypadku tutaj.

Najtragiczniejszy wypadek ostatniego weekendu wydarzył się w sobotę 5 maja około godz. 15.30 w Grabownicy w powiecie brzozowskim. Kierujący motocyklem yamaha zderzył się czołowo z osobowym mercedesem, następnie z fordem mondeo. Motocyklista, 22-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu

Statystyka majowego weekendu 2012:


W ubiegłym roku akcja „majowy weekend” trwała 5 dni. Doszło wówczas do 24 wypadków, w których zginęło 2 osoby, a rany odniosło 33 osoby. Zatrzymano 102 nietrzeźwych kierujących. Podsumowanie ubiegłorocznej akcji tutaj.

Tegoroczny majowy weekend zakończył się we czwartek 3 maja, ale wiele osób korzystało jeszcze z wolnego od pracy. W ciągu trzech kolejnych dni po majowym weekendzie (od piątku do niedzieli) na podkarpackich drogach doszło do 19 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 26 zostało rannych. Zatrzymano 61 nietrzeźwych kierujących.

KWP

07-05-2012


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.