Uczniowie sanockiego Ekonomika będą reprezentować Polskę w Brukseli!

20-02-2012

SANOK. Patrycja Łupińska, Patrycja Sobka i Andrzej Solon to uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku, którzy wraz z nauczycielką  Agnieszką Wal będą jako jedyni reprezentować Polskę w czasie imprezy „Twoja Europa, Twój głos” organizowanej przez europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny.

 

Ekonomik został wybrany w wyniku procedury konkursowej, w której wzięło udział ponad 900 szkół z wszystkich państw Unii Europejskiej.

Wraz z młodzieżą z 27 krajów UE uczniowie Ekonomika wezmą udział w symulowanej, młodzieżowej sesji plenarnej EKES, która odbędzie się w Brukseli pod koniec kwietnia 2012. Celem wydarzenia jest pokazanie młodym Europejczykom na konkretnych przykładach jak wygląda proces podejmowania decyzji przez EKES.

Aktualnie trwają przygotowania wytypowanej w wyniku rekrutacji młodzieży. Wkrótce odwiedzi Szkołę jeden z polskich członków EKES, ekonomista, były minister pracy i polityki społecznej  Krzysztof Pater, który przybliży uczniom zasady funkcjonowania Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego oraz innych instytucji unijnych.

Dla uczniów Ekonomika wyjazd do Brukseli, spotkanie z kolegami z państw UE oraz możliwość zabrania głosu na forum EKES będzie ciekawym doświadczeniem, którym podzielą się z kolegami po powrocie do kraju.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.