Uderzył samochodem w drzewo i uciekł

05-07-2012

KROSNO. W policyjnym areszcie trzeźwieje właściciel samochodu, uczestniczącego w kolizji drogowej na ul. Bursaki w Krośnie. Po uderzeniu w drzewo, kierujący odjechał z miejsca zdarzenia i usiłował zatrzeć po sobie ślady. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Okazało się także, że nie ma prawa jazdy.


Wczoraj, około godz. 19.30 dyżurny krośnieńskiej Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że jadące ul. Bursaki audi a4 wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Zaraz potem samochód odjechał z miejsca zdarzenia.

Chwilę później policjanci odnaleźli go przy tej samej ulicy. Audi nosiło ślady kolizji i nie miało przedniego zderzaka. Podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że uszkodzony zderzak zdemontował i ukrył w garażu właściciel samochodu, 18-letni mieszkaniec Krosna. Kiedy mundurowi odnaleźli mężczyznę, ten przyznał się do kierowania samochodem i uderzenia w drzewo.

Okazało się ponadto, że 18-latek nie ma prawa jazdy, a ponadto jest pijany. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Według informacji uzyskanych przez policjantów, krośnianin spożywał alkohol zanim usiadł za kierownicą audi.

Dla zapewnienia prawidłowego biegu dalszego postępowania, 18-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat. Krośnianin odpowie również za prowadzenie samochodu bez wymaganych uprawnień. Wkroczenie to zagrożone jest karą grzywny.

KMP Krosno

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.