Ujęto 6 nielegalnych imigrantów!

30-04-2012

PODKARPACIE. W niedzielę, 29 bm. funkcjonariusze z placówki SG w Medyce i Krościenku ujęli sześciu nielegalnych imigrantów: dwóch Rosjan narodowości czeczeńskiej oraz czterech obywateli Mołdowy. Imigranci przekroczyli granicę do Polski idąc pieszo.

Dwóch Rosjan narodowości czeczeńskiej zatrzymano w lesie, w rejonie Ustrzyk Dolnych. Przyznali się, że granicę przekroczyli pieszo. Mężczyźni w wieku 26 i 32 lat posiadali przy sobie kompas, mapy, dowody osobiste, kilkanaście euro i dolarów oraz bagaże. Przeprowadzone czynności wyjaśniające wskazują, że Polska była jedynie krajem tranzytowym, zamierzali udać się do jednego z państw Europy Zachodniej. Byli w dobrym stanie zdrowia, nie okazywali oznak przemęczenia, nie wymagali również opieki lekarskiej. Dzisiaj, imigranci zostaną przekazani w ramach readmisji w trybie uproszczonym na Ukrainę.

Również, czterech imigrantów z Mołdowy, funkcjonariusze SG zatrzymali tuż po przekroczeniu przez nich tzw. zielonej granicy z Ukrainy do Polski, niedaleko przejścia drogowego w Medyce. Młodzi mężczyźni (w wieku 19 i 20 lat), nie posiadali dokumentów, ani pieniędzy. Celem ich podróży miały być Włochy, gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową. Dzisiaj, w drodze readmisji, zostaną przekazani na Ukrainę.

BOSG

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.